Aplikaci, jež umožňuje stiskem jediného tlačítka zavolat záchrannou službu a zároveň odeslat dispečerovi informace o poloze pacienta, využil například Pavel Vodička. Ten se po pádu z kola v lese na Českolipsku ocitl ve velmi nepříjemné situaci. Jak sdělit záchranářům, kde jste, když ležíte otřesený v příkopu a okolo jsou jen stromy? Zraněný muž u sebe naštěstí měl chytrý telefon a v něm pro danou chvíli tu nejdůležitější aplikaci. Díky ní bylo v okamžiku jasné, kam je třeba pomoc vyslat. (reportáž České televize, v níž o případu informovali, najdete zde: http://tinyurl.com/zmuz9ku)

Společnost ALFA-HELICOPTER, která hlavní část vývoje aplikace zafinancovala a podílela se na implementaci systému do krajských operačních středisek, je hrdá, že mohla i tímto způsobem přispět k co nejlepšímu fungování záchranné služby v České republice.

Neštěstí se někdy prostě nevyhneme. Podstatné však je, abychom co možná nejvíce snížili pravděpodobnost, že jeho následky budou vážné či tragické. Umožnit dispečerovi a zasahujícímu týmu záchranářů, aby rychle zjistili naši polohu a případně i doplňující informace o našem zdravotním stavu, může často být klíčovým faktorem určujícím vážnost zmíněných následků.

Z těchto důvodů je na místě poděkovat všem, kdo si aplikaci nainstalovali, přispívali k její propagaci či se také podíleli na jejím vývoji. Záchrana životů a zdraví lidí je činnost tak důležitá, ale někdy i tak obtížná, že jakákoliv pomůcka, usnadnění či zefektivnění systému jsou vždy vřele vítány. A Záchranka, které ALFA-HELICOPTER pomohla ke zrození, je snad více než pouhou pomůckou, pouhou aplikací. Jak říká mnoho dispečerů, aplikace záchranka přináší největší revoluci do volání tísňové linky od zavedení čísla 155.

Další informace o Záchrance a také odkaz na stažení aplikace najdete na www.zachrankaapp.cz