Zavřít

21 years

ALFA-HELICOPTER has been providing helicopter emergency medical services in the Czech Republic (already) for more than 21 years.

Zavřít

38.000

Since 1992 we have carried out nearly 38 thousand flights with the total flight time over 30 thousand flight hours.

Zavřít

The latest

We use the latest air technology – the aircrafts EC 135 T2 and BELL 427.

Zavřít

Safety

Our goal is to achieve maximum safety in all of the company´s flying activities.

Zavřít

Cooperation

We appreciate the long-term cooperation with our partners: The Ministry of Health of the Czech Republic, Emergency Medical Service of the South Moravian, Olomouc, South Bohemian and Vysočina Region.

News

Na aplikaci, která zachraňuje životy, jsme hrdí10/6/16 11:34 PM

Přes 220 000 uživatelů a desítky výjezdů měsíčně k tísňovým výzvám přijatým cestou mobilní aplikace. To je dosavadní skóre Záchranky - původně studentského projektu, který byl díky JUDr. Pavlu Müllerovi a společnosti ALFA-HELICOPTER uveden v provoz.

Pilotům selhaly oba motory. Na simulátoru trénovali jak situaci řešit4/24/16 10:34 PM

Jak se zachovat při vysazení jednoho či obou motorů? Co dělat po ztrátě možnosti ovládat vyrovnávací rotor? Řešení těchto nouzových situací si při březnovém výcviku na simulátoru vyzkoušeli piloti ALFA-HELICOPTER.

Nová mobilní aplikace pomůže záchranářům lokalizovat místo nehody3/9/16 10:58 AM

Zdravotnická záchranná služba v České republice má ode dneška nového pomocníka při hledání polohy pacientů, volajících na linku 155. Je jím nová aplikace pro „chytré“ mobilní telefony, na jejímž vývoji se podílela i ALFA-HELICOPTER.

Létání? Práce i koníček. Plní se mi sen, říká mladý pilot3/5/16 10:02 PM

Když ve třetí třídě základní školy letěl Kamil Štolpa poprvé na dovolenou, začal se psát další příběh pilota ALFA-HELICOPTER. Létání malého kluka tehdy okouzlilo tak, že s ním spojil celý svůj další život.

HEMS collaboration3/3/16 2:32 PM

In collaboration with South Moravia’s regional Emergency Medical Services, Fire Brigade and Police Force, Alfa-Helicopter has created some educational materials for Cooperation in HEMS Missions

Night Vision Goggles2/11/16 2:52 PM

A recent significant development in Alfa-Helicopter’s HEMS operations is the use of night vision goggles. This equipment enhances the safety of night-time missions and landing in unfamiliar terrain at night.

Záchranáři a piloti trénovali pod dohledem rakouských expertů9/7/15 6:36 PM

ALFA-HELICOPTER připravila na konci srpna výcvik pro záchranáře ze zdravotnických záchranných služeb, pro které létá. Jednalo se o nový koncept výcviku, poprvé testovaný v České republice.

SANITKA 2015: Cvičení dalo silný impuls přeshraniční spolupráci6/17/15 3:53 PM

Ve Vratěníně na Znojemsku se předminulý týden za účasti ALFA-HELICOPTER uskutečnilo mezinárodní taktické cvičení složek integrovaných záchranných systémů krajů a dobrovolnických týmů "Save regions" - SANITKA 2015.

Dětský den Krtka s Hrochem si užilo 650 dětí6/6/15 11:48 AM

Jak příjemně a zábavně strávit poslední květnovou neděli? Přece s Krtkem a Hrochem! To si minulý týden řeklo přibližně 650 dětí a jejich rodičů.

Výcvik pohledem účastníka: měl jsem strach, jak to vše přežiju5/19/15 3:02 PM

V krásném prostředí Pálavy se v dubnu uskutečnil další z kurzů ACRM (Aeromedical Crew Resource Management). Jak výcvik vypadal a jaké z něho měl dojmy, popsal jeden z účastníků - doktor Břetislav Bolard, který létá na stanovišti Kryštof 09 v Olomouci.

SPOLEČNOST UKONČILA ČINNOST
DNEM 31. 12. 2016 BYLA ZRUŠENA S LIKVIDACÍ

KONTAKT

ALFA-HELICOPTER, spol. s r. o. v likvidaci
Vachova 5, 602 00 Brno
e-mail: office@alfahelicopter.cz